PROJEKTEERIJATE ABI

Infoleht kaamerate, salvestite ja nende funktsioonide kohta.

Kaamerate valik ja erinevad otstarbed

Kuppelkaamerad on üldjuhul vandaalikindlad ja neid kasutatakse siseruumides või kergesti kättesaadavates paigalduskohtades. Kuppelkaameratel on sageli laiem vaatenurk kui torukaameratel, kuid funktsionaalsuselt on nad samasugused. Kuppelkaamerad on oluliselt vähem silmapaistvad ja ei riku sisekujundust. Kuppelkaamerate miinuseks on see, et õues läheb katteklaas mustaks ja muudab pildi uduseks. Selle vältimiseks tuleks kaamera paigaldada sptesiaalsele jalale ning lihtsalt puhastada kaamera objektiiviklaasi.

 

Vaata valikut

 
Torukaamerad tavaliselt ei ole vandaalikindlad, va. spetsiaalsed tooteseeriad, mis vastavad IK10 standartile.  Üldjuhul kasutatakse torukaameraid õues seina peal ja võrreldes kuppelkaameratega on neil tugevvam öine infrapuna valgustus ning objektiiv, mis annab parema pildikvaliteedi. Kaamerad on suhteliselt silmapaistvad.
 
 

Kalasilm kaamerad sobivad paigaldaduseks nii sise-kui välistingimustesse. Kuna kaameratel on 360° vaatenurk, siis paigaldatakse nad lakke või haruldastel juhtudel ka seinale. Kaamerad ei sobi suurte õuealade jälgimiseks ja on pigem mõeldud ruumides lakke paigaldamiseks.

 

Vaata valikut

Panoraamkaamerad on mõeldud suurte alade jälgimiseks, kus on vaja väga laia vaatenurka ja kõrget resolutsiooni. Panoraamkaamerad moodustavad mitmest eraldiseisvast sensorist ja objektiivist ühe suure pildi, mis võimaldab kasutada analüütikait suurtel aladel. Panoraamkaamerad hoiavad kokku ruumi kuna sisaldavad endas näiteks seitse tavalist kaamerat ja lisaks veel ühte pöördkaamerat.

 

Vaata valikut

Termokaamera kasutab nähtava valguse diapasooni asemel infrapunadiapasooni, et kujutist moodustada. Sisuliselt termokaamera näeb ainult soojust ja võimaldab kõikides ilmastikuoludes näha objekte, mis eraldavad soojust. Kaameraid kasutatakse kõige enam suurte alade ja platside jälgimiseks. Väga tõhus suurte alade valvamiseks on termokaamera joone ületamise analüütikaga.

 

Vaata valikut

Pöördkaamera ehk PTZ(patrol, tilt, zoom) või PT(patrol, tilt) kaamera. Pöördkaamerad võimaldavad kaamera juhtimist ja zoomimist juhtpuldist, telefonist, salvestist ja otse arvutist. Pöördkaamera paigaldamine eeldab üldjuhul turvamehe olemasolu, kes seda juhib, kui turvameest ei ole siis on efektiivsem paigaldada mitu statsionaarset kaamerat.

 

Vaata valikut

Smart IP kaamerad on sisseehitatud analüütikatega ja konstruktsioonis on kasutatud kõige kvaliteetsemaid juppe, et tagada pikk eluiga. Enimkasutatud analüütikaks on osutunud numbrituvastus, mis võimaldab juhtida tõkkepuid ja koostada andmebaasi. Lisaks on kliendiloendus kaamerad, mis võimaldavad luua statistikat inimvoogude kohta.

 

Vaata valikut

TURBO HD ehk HD versioon analoogkaameratest, mis on mõeldud vanade analoogsüsteemide asendamiseks. TURBO HD kaamerad eraldavad võrdväärset pilti IP kaameratele, kuid saadavad signaali üle analoog kaabli. TURBO HD ühendused on täpselt samasugused olemuselt ja põhimõttelt nagu analoogsüsteemidel. Võrreldes IP arvutivõrgu süsteemiga on lõpptarbijale kui ka paigaldajale jaoks ebamugavad.

 

Vaata valikut

Õpetlikud videod

Mida suurem vaatenurk, seda rohkem näeb.

Vaatenurk, resolutsioon, pildisensor ja muud kaamera parameertid

Kaamerate vaatenurk sõltub objektiivist ja näitab seda kui laialt on kaamera võimeline pilti näitama. Enimkasutatud on fikseeritud vaatenurgaga kaamerad, mis on soodsamad ja enamus puhkudel lihtsalt ei ole põhjust kaamera vaatenurka muuta. Kuna kaamerate resolutsioon on tänapäeval juba nii suureks läinud võib paigaldada ühe lainurk kaamera ja sellega ära katta palju suurema ala. Kaamera vaatenurka saab lihtsalt mõõta kaardi või projekti pealt malliga.

2.8 mm ~98°

4 mm ~75.8°

6 mm ~45.3°

12 mm ~30.5°

Fikseeritud objektiiv
 
 
Kui kaameral on fikseeritud objektiiv, siis ei ole võimalik vaatenurka muuta. Sellised kaamerad on juba tehases ära teravustatud. Fikseeritud objektiiviga kaamerad on tunduvalt odavamad kui varifokaal kaamerad. Selliseid kaameraid kasutatakse üldjuhul siseruumides, kus on vaja kõige laiemat vaatenurka.
Varifokaal objektiiv
 
 
Kui kaameral on varifokaal objektiiv, siis annab see võimaluse pilti teravustada ja suurendada. Üldjuhul on sellest kasu, siis kui kaamera asub õues ning tekib vajadus vaadata kindlat punkti. Varifokaal objektiivi märgitakse “mm” näiteks 2.8 – 12mm. Mida väiksem number, seda suurem vaatenurk.

Resolutsioon ehk lahutusvõime või eraldusvõime

Pildi detailide eristatavuse aste, mida mõõdetakse pikslites (megapixel). Mida suurem on kaamera resolutsioon seda rohkem saate pilti suurendada nii, et kvaliteet halvemaks ei lähe.
Näiteks kui kasutate FULL HD (1920×1080) monitori ja IP 4K (3840×2160) valvekaamerat siis saate valvekaamera pilti 4x korda suurendada nii, et kvaliteet ei kaoks, kuna monitor on 2MP ja valvekaamera 8MP.

Pildisensor

Digikaamerates kasutatakse CCD- ja CMOS-tüüpi pildisensoreid ning nende edasiarendatud alatüüpe. Mõlema sensoritüübi puhul on igal pildielemendil ‒ pikslil  ‒ valgustundlikuks elemendiks fotodiood, mis muundab piksli pinnale langeva valguse selle intensiivsusega võrdeliseks elektrilaenguks. Üldjuhul on olnud sensori suurus üks kõige tähtsamateks näitajateks. Mida suurem sensor seda suuremad on niiöelda pikslid sensoril ja mida suuremad pikslid seda rohkem valgust nad suudavad vastu võtta.
Üldjuhul on keskmine sensori suurus 1/2.8″ või 1/3″ ja tippklassi mudelitel 1/1.8″.

IR-LED ehk infrapuna valgustus

IR-LED Võimaldab näha öösel mustvalget pilti. IR-LED valgus on silmale nähtamatu. Pilt on tehtud kaameraga, millel on EXIR valgustus.

Infrapuna väljas

Ilma infrapuna valgustuseta (IR-LED) on kaamerapilt pimedas peaaegu olematu.

Infrapuna sees (IR-lED)

IR-LED valgustust kasutades näeb kaamera pimedas paremini ja isikute tuvastamine on palju kergem.

Tavaline IR-LED

Tavaline IR-LED aitab küll pimedas näha aga kas sellest piisab isikute tuvastamiseks?

EXIR IR-LED

EXIR IR-LED hajutab valguse paremini pildipeal laiali ja ei tekita ülevalgustatud kohti.

EXIR infrapuna valgustus
 
 
EXIR on järgmise põlvkonna IR-LED valgustus, mis on paigaldatud vastavalt kaamera objektiivile. Kui kaameral on lainurk objektiiv, näiteks 98 kraadi, siis on sinna paigaldatud EXIR IR-LED mis hajutab valguse rohkem laiali. Tänu sellele, et EXIR IR-LED on kandiline nagu kaamera sensor, ei ole pilt ülevalgustatud ühest kohast.
SMART-IR ehk tark infrapuna valgustus
 
 
Tark IR-LED valgustus suudab automaatselt reguleerida LEDide võimsust. Kui keegi astub tavalise kaamera ette, siis kaamera ei oska midagi teha ja lihtsalt valgustab inimese näo üle ja inimene ei jää pildile. Kui te tahate kaamerat, millest oleks ka kasu öösel, siis peaks kaameral kindlasti olema tark IR-LED valgustus.

Hikvision ColorVu tehnoloogia

Hikvision ColorVu kaamerad on võimelised nägema ka vähese valgustusega alasid ja detaile, andes pildile värvid ka ööpimeduses.

Erinevalt tavapärastest objektiividest on ColorVu varustatud super-apertuuriga, ulatudes kuni F1.0-ni. ColorVu tehnoloogia võimaldab objektiivil rohkem valgust kätte saada ja sellest tulenevalt ka pildi valgust/värvusi suurendada.

Tava kaamera ava suurus
Hikvision ColorVu kaamera ava suurus

F1.0 avasse sisenev valguse kogus on neli korda suurem kui F2.0-st.

24/7 Kromaatiline pilt – ilma täiendava valguse avata

Tavaline HD 1080p kaamera

Ultra low light HD 1080p kaamera (DarkFighter)

ColorVu Turbo HD või Easy IP kaamera.

Tavaline HD 1080p kaamera

Ultra low light HD 1080p kaamera (DarkFighter)

ColorVu Turbo HD või Easy IP kaamera.

24/7 Kromaatiline pilt – täiendava valguse avaga

Tavaline HD 1080p kaamera

Ultra low light HD 1080p kaamera (DarkFighter)

ColorVu Turbo HD või Easy IP kaamera.

Erinevad kaamerate funktsioonid:

WDR (ehk lai dünaamiline ulatus) funktsioon suudab ühtlustada ülevalgustatud ja pimedad kohad kaadris, mis tähendab, et detailsete piltide jäädvustamisel ei ole kõrge kontrastsus enam probleem. D-WDR on digitaalne ekvivalent, mis ei ole nii tõhus.
DNR- digital noise reduction ehk digitaalne müra vähendus. DNR funktsioon suudab vähendada oluliselt pildi müra pimedas keskkonnas. Antud funktsioon pakub kasutajale paremat pilti pimedas ja hämaras, kui tavalised kaamerad. Võrreldes traditsiooniliste DNR tehnoloogiaga, suudab 3D DNR  oluliselt paremini vähendada müra liikuvatel objektidel.
BLC (ehk taustavalguse kompensatsioon) funktsioon võimaldab teil valida kaamera menüüst pildil oleva koha, mille järgi kaamera reguleerib enda eredust. Näiteks, kui kaamera on paigaldatud akna ette, siis saate valida, kas kaamera võtab heleduse siseruumi järgi ja tumendab pildi. Kui valite BLC alaks akna, siis kaamera reguleerib heleduse välistingimuste järgi. Kui antud funktsioon puudub, siis kaameras ei saa valida huvi punkti, mis peaks olema alati nähtav.
Defog on digitaalne udu eemaldus. See funktsioon on olemas kõikides SMART seeria IP kaamerates ja enamustes tavaklassi kaamerates. See funktsioon parandab kogu pildi nähtavust ja pakub selgemat pilti uduse ilmaga.

Kaamerate kaitseastmed ja nende tähendused:

IP-kood või IP-kaitseaste (inglise International Protection) on standardiga IEC 60529[1] määratud kaitseastme numbriline näit, mis iseloomustab elektriseadme kaitstust välismõjude, sealhulgas tolmu ja vee vastu.
Vandaalikindluse parameetrid on standardiseeritud. Euroopas on selleks EN62262 standard ja vandaalikindlust mõõdetakse IK ühikutes. Üldjuhul on Hikvisioni kaamerad IK10, mis on kõige kõrgem tase. IK10 tähendab seda, et seade on võimeline taluma 20 Joule`ist lööki.

Kaamerate vaheline ühendus

Uue kaamera süsteemi ehitamisel soovitame ainult kasutada IP arvutivõrgu põhiseid kaameraid ja selle põhjuseks on mugavus ja IOT (Asjade internet [ingl. keeles “The Internet of Things [IOT]] on võrgustik, mille moodustavad füüsilised esemed, seadmed, sõidukid, ehitised ning muud “asjad”, mis sisaldavad elektroonikat, tarkvara, sensoreid ning internetti ühendamise võimalust, mis võimaldaks neil omavahel suhelda ning andmeid vahetada.)
Analoog süsteemid kasutavad vanu antenni kaableid, millega pole tulevikus midagi teha ja on peaaegu välja surnud tänaseks. Analoog süsteem toetab sisuliselt ainult otse kaabliga ühendust ja sellepärast ongi äärmiselt mitte paindlik.
IP kaamerate ühendusskeem
Analoog kaamerate ühendusskeem
Turbo-HD kaamerate ühendusskeem

Arvutivõrk

Iga võrk on põhimõtteliselt sõlmede ehk kontaktpunktide jada, mille kaudu vahetatakse informatsiooni võrku ühendatud seadmete vahel.
Neid punkte võib omavahel ühendada vaskkaabli, kiudoptilise kaabli või raadioside abil. Arvutivõrgu kõige suuremateks eelisteks on standardiseeritud struktuur, tema levinus, seadmete valik ja äärmisel hea paindlikkus.
IP põhised salvestussüsteemid lubavad näiteks luua lahendusi, kus kaamerad on ühes riigis ja salvestusseade teises kuna internet ongi üks suur arvutivõrk. Kohtvõrgus ehk hoonesiseselt on võimalik andmeid edastada üle elektrivõrgu või juhtmevabalt spetsiaalsete saatjate ja vastuvõtjatega. Kui vahemaad lähevad suuremaks, siis on võimalik kasutada WiFi saatjaid, mis võimaldavad andmeid saata otsenähtavuse puhul kuni 15km.
Kui tegemist on suurte andmemahtudega või väga pikkade distantsidega, siis saab kasutada valguskaablit, mis edastab signaali kuni 20km (saab ka rohkem).
Kõige tavalisemas ja standardsemas arvutivõrgus kasutatakse CAT5e kaableid, mille maksimaalne tööraadius on 100 meetrit. Nüüdseks on asjad edasi arenenud ning Hikvisioni salvestid ja Utepo Switchid suudavad saata arvutivõrgu signaali ja POE´d (toide üle võrgukaabli) kuni 250 meetri üle tavalise CAT5e kaabli.

Hikvision CAT5E
Võrgukaabel CAT5E UTP, 305m

vaata poes

Tenda SG105
Switch, 5x Ethernet Gigabit Portti

vaata poes

NanoStation LocoM5
WiFi saatja/vastuvõtja 5GHz 13db

vaata poes

PoE Switchid
Switchid, moodulid ja PoE Injectorid

vaata poes

Andmete hoiustamine

Salvesti ehk NVR (network video recorder)

Kõige optimaalsem ja töökindlam variant on kasutada Linux´i põhist salvestus seadet. Salvestid on olemuselt ja funktsionaalsuselt sama nagu Windowsi põhised salvestus serverid. Salvestite suureks eeliseks on hind, töökindlus ja väike voolutarve. Paljudel salvestitel on sisseehitatud POE (toide üle võrgukaabli) switch mis võimaldab vähendab nõutavaid seadmeid süsteemis, paneb kaamerad eraldi võrku ja sõltuvalt süsteemist hoiab kokku kuni 20% hinnast.
Salvestid võimaldavad ka kasutada erinevaid analüütikaid nig kasutavad oluliselt vähem voolu kui server. Salvestis olevate kanalite arv ulatub kuni 256 kaamerat ühe salvesti kohta.

Server

Serveripõhiseid lahendusi kasutatakse üldjuhul siis kui on väga suur arv kaameraid või nõutakse spetsiifilisi analüütikaid. Kui teil ei ole vaja spetsiifilist analüütikat, siis serveri paigaldamine üldiselt ei ole ratsionaalne otsus. Kuna nad on salvestiga funktsionaalsuselt samad, siis serveri puhul te maksate lihtsalt üle ebavajaliku riistvara ja windowsi eest.

Mälukaart kaameras

Sellist sorti lahendust kasutatakse üldjuhul ühe või kahe kaamera süsteemis. Kui keegi peaks kaamera ära varastama, siis on ka kõik andmed kadunud.
Kui kasutada 128gb mälukaarti, siis olenevalt kvaliteedist suudab kaamera sinna salvestada kaks kuni seitse päeva. Salvestuste jälgimine toimib samamoodi nagu salvestis.

NAS ehk võrguketas

NAS ehk võrguketas on arvutivõrku ühendatud andmete massiiv, mis on ligipääsetav üle võrgu. Tavaliselt kõige vähem levinud variant, kuna lisaks seadmetele tuleb osta ka erinevad litsentsid.
Lihtsam on osta salvesti POE-toitega kui eraldi POE-switch POE-toitega. Lisaks on spetsiaalsetel salvestusseadmetel parem ja kiirem kasutajaliides ning parem klienditarkvara.

RAID salvestid

Tõde RAID salvestite kohta on see, et kaks eraldi salvestit panna on kliendile oluliselt kasulikum ja odavam. Kui süsteemis on rohkem kui 32 kaamerat, siis on hinna suhtes odavam panna üks salvesti RAID võimalusega.
Kui valida RAID salvesti asemel kaks salvestit, siis  on teil kaks eraldi toiteplokki ja emaplaati, aga RAID salvesti puhul seda ei ole. Ideaalis võiks dubleeritud salvesti paigaldada teisest salvestist eemale, et täielikult ennetada vargusi, kahjustusi ja andmete kaotamise riske.

Hikvision serverid
16/32/128/256 porti

vaata poes

Kingston MicroSD kaart
32GB/64GB/128GB Klass 10

vaata poes

IP NVR Salvestid
4/8/16/128/256 kanalit

vaata poes

Videovalve HDD
1/2/4/6/8/10 TB WD kõvakettad

vaata poes

H.264 / H.265 / H.265+

Kodek on andmetihenduseks ja -hõrenduseks kasutatav algoritm ehk spetsiaalne programm, mis võimaldab muuta suuri faile tunduvalt kompaktsemaks. Mida paremat koodekit kaamera toetab, seda vähema kulub võrgu mahtu ja  ressurssi ja tänu sellele ei pea enam tänapäeval paigaldama suuri arvuti servereid, et saavutada sama tulemus nagu tavalise salvestiga.
 
Hetkel on kõige levinum ja standardsem koodek H264. Hikvisioni poolt patenteeritud H265+ koodek võrreldes H264 on võimeline faili suurust vähendama kuni 80%. Kuna kaamera suudab video hästi kokku pakkida, siis tänu sellele ei ole vaja enam suurt võrgu läbilaskvuse kiirust ning salvesti kirjutamise võimsus nii oluline.

Videode salvestamine

Salvestamine liikumise peale
 
 
Liikumise peale salvestamine on enimkasutatud variant. Salvesti on võimalik panna pideva salvestise peale, aga siis on äärmiselt ebamugav otsida kohtasid, kus on toimunud reaalne liikumine. Liikumise tundlikust ja liikumise tuvastus ala saab sättida salvestist ja kaamerast. Kui kaamera on õues ja näiteks sajab lund või tuulega liiguvad puud, siis ikkagi kaamera näeb seda kui liikumist.
Sissetungide tuvastamine (Intrusion Detection)
 
 
Põhimõttelt sarnane tavalisele liikumisetuvastusele. Lihtsamates kaamerates saab määrata ainult ühe ala ja SMART kaamerates on juba neli erinevat sissetunge tuvastamise ala. Sissetunge tuvastuse häireid saab edastada Emaili, salvestisse ja rakendada PGM väljundit kaameras või salvestis.
 
Sissetunge tuvastusega saab vähendada valehäireid, mis on põhjustatud lumesajust ja väikeste loomade liikumisest. Ideaalis töötab salvestil liikumise- ja sissetunge-tuvastus korraga, siis kui hakkate salvestisi vaatama on mõlemad “häired” märgitud ajajoonele erinevates värvides.
 
Näide:
Joone ületamine (Line crossing)
 
 
Peaaegu kõikides Hikvisioni poolt müüdavates IP kaamerates on olemas joone ületamise analüütika. Joone ületamise häireid saab edastada Emaili, salvestisse ja rakendada PGM väljundit kaameras või salvestis. Joone ületamist saab samamoodi kasutada tavalise liikumise tuvastusega ja salvesti eraldab erinevad “häired” ajajoonel. Kaamerast saab seadistada kummalt poolt tulevale objektile reageeritakse.
 
Näide: Kui kaamera paigaldada tee äärde, kus on telliskivi märk ja ühelt poolt sisenemine on keelatud. Saad seadistada kaamera ainult reageerima objektidele, mis tulevad keelatud poolt.
 
Kaamerate Max. Bitrate (Kbps) seadistused
 
 
IP kaameral pildi kvaliteedi määrab resolutsioon ja Bitrate (Kbps) (1000Kbps = ~1Mbps). Kui liikuvad objektid on udused või pilt ruudutab, siis on Kbps seadistus liiga väike.
 
Soovitatavad seadistused HikVision kaameratele
  • 1.3MP kaamead: Main Stream: 2000Kbps ja Sub Stream: 500Kbps (Resolutsioon: 704 x 576)
  • 3MP kaamerad: Main Stream: 4500Kbps ja Sub Stream: 500Kbps (Resolutsioon: 704 x 576).
 
Seega kui 4 kanaliga salvesti max kirjutamise kiirus on 20Mbps tähendab see 3MP kaamerate puhul:
  • 4 x main stream 4500Kbps
  • 4 x sub stream 500Kbps = 20000Kbps ehk 20Mbps

Salvestuste vaatamine

Salvestis otse läbi monitori
Kõige kergem ja soodsam moodus reaalaja pilti või salvestust vaadata on otse salvestist läbi monitori.

Hikvisioni salvestitel on kas VGA või HDMI ühendus monitoriga ja kõik uuemad seeriad toetavad juba 4K monitore. Kõikidel salvestitel on piirang kui mitut kaamerat ja mis eraldusvõimega on nad võimelised kuvama seda ekraanile ehk dekodeerima. Dekodeerimise piirang on samamoodi olemas ka serverites ja arvutites.

Arvuti
Hikvision pakub tasuta klienditarkvara iVMS-4200, mis ühildub Windowsi, Linuxi ja MacOSi arvutites.
Klienditarkvara võimaldab ühildada kuni 1024 kaamerat või 256 seadet. Samuti võimaldab tarkvara ühildada kõik teie erinevad objektid ühte süsteemi. Korraga saab jälgida kuni 64 kaamerat. Samaaegselt saab vaadata kuuteteist salvestust. On ka võimalik seadistada kaameraid ja salvesteid kiirelt ja ühest kohast. Dekodeerimise võimekus sõltub arvuti protsessorist. Tarkvara võimaldab luua nelja monitoriga TV seina.
Videosein
Videosein võimaldab ühendada üle nelja monitori ühte süsteemi, et turvamehel oleks parem ülevaade suurest kaamerate arvust.
Videoseina lahendusi saab teha võimsamate salvestitega, mis toetavad kuni kuute HDMI väljundit. Tasuta Hikvisioni klienditarkvara võimaldab teha kuni nelja monitoriga videoseina. Samuti pakub Hikvision spetsiaalseid videoseina dekodeerimise seadmeid, mis võimaldavad ühendada kokku kuni 16 monitori.
Internetiühenduse alla- ja üleslaadimiskiirus
Kui te kasutate soovitatavaid kiiruseid kaamerates siis on 3MP Hikvision kaamera poolt edastatav Main Stream andmemaht 4.5Mbps. Siis selleks on vaja üleslaadimiskiirust vähemalt 4.5Mbps. Kuna üldjuhul interneti kiirus kõigub, siis võib olla reaalne üleslaadimiskiirus väiksem lubatust.
Kui soovite jälgida nelja 3MP kaamera pilti reaalajas, siis on vaja vähemalt 20Mbps üleslaadimiskiirust. Kui jälgite pilti telefonist, milles on kasutuses Sub Stream, siis on ühe kaamera üleslaadimiskiirus 0.5Mbps. Seega nelja kaamera jälgimiseks läbi telefoni kasutades Sub Streami peaks interneti üleslaadimiskiirus olema vähemalt 2Mbps. Kui pole võimalik tellida kiiremat ühendust, siis on võimalik arvutist jälgida kaameraid kasutades Sub Streami.

Integreering teiste süsteemidega

Hikvision’i integreering.
 
 
Kuna Hikvision on maailma suurim videovalve seadmete tootja, siis tänaseks päevaks on partnerite arv kindlasti üle 100. Tuntuimad firmad kellega on Hikvisionil integratsioon: Inner Range, Milestone, Mirasys, Bosch Security Systems, Avigilon, AxxonSoft, Roger ja palju teisi. Täis nimekirja leiate SIIT

SDK
 
 
Ehk arendustarkvara programmipakett, mis võimaldab programmeerijal luua rakendusi konkreetsele platvormile. Hikvision pakub SDK paketti kui te tahate ise luua integratsiooni ükskõik mis süsteemiga. SDK on täitsa tasuta ja alla laetav kõikide jaoks Hikvisioni lehel.

Eestis tehtud integratsioonid (põhilised)
 
 
 
1. Politsei
Projekti raames „TURVALISEM HARJUMAA“ paigaldati 46 numbrituvastuse analüütikaga kaamerat. Kaamerad on võimelised iseseisvalt tegema numbrituvastust ja ei vaja selleks eraldi servereid nagu vanasti. Tänu SDKle kõik kaamerad saadavad numbrite informatsiooni ühtsesse serverisse.
 
2. Ektaco kassasüsteemid
Eesti üks suurimatest kassasüsteemide pakkujatest Ektaco integreeris ise Hikvisoni salvestid kassasüsteemiga. Nüüd saavad kliendid kasutada endiselt enda kassasüsteemi, millega nad on harjunud  ja saavad palju kiiremini vaadata järelsalvestusi arvete koostamistest.
 
3. Elion
Nüüd Telia

Turvalisus

Hikvisioni seadmete turvalisuse tase on viimaste aastatega kõvasti paremaks läinud. Enam ei ole kasutuses ühtegi standardset parooli, mida üldjuhul inimesed vahetada ei vaevunud. Kuna kaamerad ja salvestid on üldjuhul interneti suunatud siis on need seadmed kogu maailmale nähtavad. Tänapäeval peab igale seadmele panema enda poolt mõeldud parooli, et ei oleks olukotda, et keegi vaataks teie kaameraid.
Samuti on piiratud kordade arv, kus saab valesti parooli sisestada. Tänu sellisele piirangule ei ole enam võimalik teostada brute force attack (Jõhkra jõu rünne süstemaatiline paroolide proovimine) rünnakuid Hikvisioni seadmete vastu.
Kasutuses on ka HTTPS (hüperteksti edastusprotokoll üle turvasoklite kihi), nagu Interneti pankades ja e-poodides.
1. Security question
Info täiendamisel…
2. HTTPS Erinevad sertifikaadid
Info täiendamisel…
3. White and blacklist (teha ruuteris)
Info täiendamisel…

Hikvision’i küberturvalisuse infoleht

Tasuta klienditarkvara arvutis ja nutikas!

telekas

Klienditarkvara iVMS-4200

Ühildub Windows ja Apple arvutitega. Klienditarkvara võimaldab ühildada kuni 1024 kaamerat või 256 seadet. Samuti võimaldab tarkvara ühildada kõik teie erinevad objektid ühte süsteemi. Korraga saab jälgida kuni 64 kaamerat. Samaaegselt saab vaadata kuuteteist salvestust. On ka võimalik seadistada kaameraid ja salvesteid kiirelt ja ühest kohast.

IVMS-4200 windows ja mac OS

nutilutikas

Mobiilne rakendus iVMS-4500

Töötab Apple Ipad-iga, Apple Iphone-iga, Android telefonidega, Android tahvelarvutitega ja Windows telefonidega. Rakendus võimaldab ühendada kokku kuni 100 HikVision kaamerat või salvestit. Samuti saab vaadata salvestusi ja juhtida kaamerate ning salvestite väljundeid. Kui teil on pöördkaamerad, siis võimaldab rakendus neid ka juhtida.

IVMS-4500 android OS
IVMS-4500 APPLE IOS

Ei leidnud mida otsisid?